Atrakcje w okolicy
Park Zdrojowy (80m)
Park Zdrojowy (80m)

Serce polanickiego uzdrowiska - pełne naturalnych i egzotycznych gatunków roślin, figur oraz rzeźb, fontann, urokliwych alejek czy pięknych i użytecznych zarazem elementów małej architektury. Park Zdrojowy w Polanicy, zajmujący 12,6 ha powierzchni, składa się z 5 różnych części. Może się pochwalić m.in. 15 pomnikami przyrody.

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego (700m)
Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego (700m)

Wielka atrakcja Parku Leśnego w Polanicy-Zdroju, nie tylko w oczach najmniejszych dzieci. Figurę drapieżnika postawiono w 1910 roku - jako symboliczne oznaczenie miejsca, do którego w zamierzchłej przeszłości sięgał lądolód skandynawski. Rzeźba niedźwiedzia polarnego stała się z czasem jednym z najpowszechniej rozpoznawalnych "znaków firmowych" uzdrowiska.

Deptak
Deptak

Tętniące życiem centrum uzdrowiskowej miejscowości. Ulica Zdrojowa w Polanicy prowadzi przez wyjątkowo urokliwe zakątki, widać stąd kilka ciekawych zabytków. W znacznej cześci deptak prowadzi wzdłuż nurtu Bystrzycy Dusznickiej, co po powodzi w 1998r. wymusiło poważną rewitalizację. Rzecz jasna nie brakuje tu wszelakiego rodzaju kawiarni, sklepów i restauracji.

Pijalnia Wód Mineralnych (200m)
Pijalnia Wód Mineralnych (200m)

Powstała w latach 1910-1911 i znajduje się w Parku Zdrojowym. Budynek został wzniesiony w stylu secesyjnym. Można w niej skosztować wody mineralnej z ujęcia Wielkiej Pieniawy. W pijalni znajduje się sala koncertowa, hala spacerowa, a także kawiarnie i sklepy z upominkami.

Teatr Zdrojowy (80m)
Teatr Zdrojowy (80m)

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej powstał w 1925 roku. Mieści się tam Centrum Kultury i Promocji, które jest instytucją kultury i organizatorem wielu imprez i festiwali. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków. 

www.teatr.polanica.pl

Góralka - letni tor saneczkowy (750m)
Góralka - letni tor saneczkowy (750m)

Szczególnie atrakcyjna rozrywka dla dzieci i dorosłych, ponad 700 metrów zjazdu na sankach, w których płozy zastąpiono kółkami a śnieg stalową rynną. Świetna i całkowicie bezpieczna zabawa, mimo iż wprawni saneczkarze mogą osiągać szybkość do 40km/h. Mniej odważni mogą regulować prędkość ręcznym hamulcem.

torpolanica.pl

POL-KART - kolejka turystyczna (190m)
POL-KART - kolejka turystyczna (190m)

Kolejka Turystyczna POL-KART czy inaczej Polanicki Express jest kolejką, dzięki której każdy turysta może dotrzeć do najciekawszych zakątków w Polanicy-Zdroju. W podróż tą fantastyczną kolejką możemy się wybrać od maja do czerwca oraz we wrześniu i październiku codziennnie w godzinach od 14:00 do 18:00, zaś w weekendy od 11:00 do 19:00. Wycieczka trwa około 30-35minut, a podczas jazdy możemy wsłuchać się w komentarza turystycznego na temat miejscowości. Do kolejki wsiadamy na ulicy Parkowej, czyli zaraz przy wejściu do Parku Szachowego. 

www.pol-kart.pl

Huta Szkła Artystycznego "Barbara" (1,4km)
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" (1,4km)

Powstała w 1974 roku. Jest to jedna z niewielu czynnych hut szkła na terenie Dolnego Śląska. Można w niej poznać ręczny proces produkcyjny szkła artystycznego. Jest udostępniana turystom, istnieje możliwość zwiedzania hali wytopu. Przy hucie działa sklep z wyrobami szklanymi, czynny od wtorku do piątku (8:00-16:00) i w soboty (8:00-13:00). 

Basen "Słoneczne Termy" Wielka Pieniawa (400m)
Basen "Słoneczne Termy" Wielka Pieniawa (400m)

Słoneczne termy znajdują się w Wielkiej Pieniawie, jest to kompleks składający się z dwóch basenów rekreacyjno - rehabilitacyjnych oraz jaccuzi, strefy saun "Klimaty Świata" oraz Słonecznego Fit centrum.

wielka.pieniawa.pl/spa/sloneczne-termy

Basen "Park Wodny" Hotel Polanica Resort & Spa (800m)
Basen "Park Wodny" Hotel Polanica Resort & Spa (800m)

Pełnowymiarowy basen, Park Wodny jest do dyspozycji codziennie w godzinach 8:00-20:00. W Parku Wodnym odbywają się liczne zajęcia w wodzie, m.in. nauka pływania dla dzieci oraz aqua aerobic. 

www.hotelpolanica.pl/park_wodny

Polanickie Fontanny (240m)
Polanickie Fontanny (240m)

Na terenie uzdrowiska znajduje się łącznie około 17 fontann. Najbardziej charakterystyczną jest kolorowa fontanna, która znajduje się w Parku Zdrojowym przed Szpitalem Uzdrowiskowym "Wielka Pieniawa". Jest ona dużą atrakcją miasta, szczególnie podczas pokazów organizowanych przy pomocy światła i utworów muzycznych. Woda tryska aż na wysokość 12m. Pokazy kolorowej fontanny odbywaja się w soboty, niedziele i święta. Od maja do czerwca o godz. 22:00, od lipca do sierpnia o godz. 21:30, a od września do paźdzniernika o godzinie 20:30

Kościół Wniebowzięcia NMP (300m)
Kościół Wniebowzięcia NMP (300m)

Wzniesiony w latach 1911-1912 w stylu barokowym. Wnętrza zachowane są w stylu neobarokowym, zdobią je drewniane elementy wyposażenia. W głównym ołtarzu można zobaczyć obraz Matki Boskiej Wniebowziętej. Organy składające się z około 1000 piszczałęk brzmią tam od 1914 roku. W kościele organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

www.parafiapolanica.pl

FunPark Polanica (900m)
FunPark Polanica (900m)

Jest to gigantyczny plac zabaw bo mieści się na obszarze 7500m2, z wieloma atrakcjami dostosowanymi dla dzieci w każdym wieku. Na terenie FunParku znajdują się 14 atrakcji takich jak: potężne dmuchańce o różnej tematyce, tyrolka, rozbudowany wieżyczkowy plac zabaw oraz piaskownice i brodziki z łódeczkami dla mniejszych dzieci oraz Quad Park. Na terenie znajduje się również punkt ze smakołykami.

funpark-polanica.pl

Muzeum Misyjno-Etnograficzne (4,8km)
Muzeum Misyjno-Etnograficzne (4,8km)

Mieści się w zabytkowym budynku na ulicy W. Reymonta 1. Znajduje się przy klasztorze Ojców Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryji. W środku ujrzeć możemy bardzo ciekawe eksponaty pochodzące zwłaszcza z wysp Pacyfiku. W klasztorze zobaczyć można figurkę ukrzyżowanej św Wilgefortis, zwanej Kumernis. Przed budynkiem znajduje się pomnik św. Damiana de Veuster, misjonarza, patrona chorych na trąd. Muzeum czynne jest codziennie od godziny 9:00 do 12:00 oraz od godziny 13:00 do 16:00

Kręgielnia w Polanica Hotel Resort & Spa (800m)
Kręgielnia w Polanica Hotel Resort & Spa (800m)

Kręgielnia znajduje się na terenie hotelu, posiada 4 profesjonalne w pełni zautomatyzowane, sterowane komputerowo tory bowlingowe. Kręgielnia otwarta jest w godzinach od 16:00 do 22:00. Rezerwacja kręgielni pod numerem telefonu +48 74 868 07 10

hotelpolanica.pl/kregielnia

Szczeliniec Wielki (4,8km) Park Narodowy Gór Stołowych
Szczeliniec Wielki (4,8km) Park Narodowy Gór Stołowych

Najwyższy szczyt Gór Stołowych, jedna z najwiekszych atrakcji turystycznych Sudetów. Szczeliniec Wielki wznosi się 919m n.p.m

Błędne Skały (4,8km) Park Narodowy Gór Stołowych
Błędne Skały (4,8km) Park Narodowy Gór Stołowych

Skalne labirynty w masywie Skalniaka tworzące kilkusetmetrową trasę turystyczną, w której niejednokrotnie trzeba się przeciskać przez wąskie, skalne szczeliny.

Szczytna - Zamek Leśna (5,7km)
Szczytna - Zamek Leśna (5,7km)

Szczytna to miasto sąsiadujące z Polanica-Zdrój. Na górze Szczytnik wzniesiony został "Zamek Leśna". Tuż przy zamku znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama na okolice.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku (32km)
Kopalnia Złota w Złotym Stoku (32km)

W 1996 roku uruchomiono tam Podziemna Trasę Turystyczną "Kopalnia Złota". Udostępnione do zwiedzania są dwie sztolnie: Gertruda i Czarna. Szczególna atrakcją jest jedyny w Polce podziemny wodospad. Można zobaczyć tam także Chodnik Śmierci oraz Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. W kopalni odbywają się także podziemne spływy 15-osobową łódką Titanic.

www.kopalniazlota.pl

Zieleniec (22km)
Zieleniec (22km)

Miejscowość turytyczna. Jeden z większych ośrodków narciarskich w Sudetach. Znajdują się tam 23 wyciągi narciarskie, dobra baza noclegowa i gastronomiczna. W pobliżu Zieleńca znajduje się rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem. Przez rezerwat prowadzi ścieżka przyodnicza do turzowiska i wieży widokowej. Rosną tam rzadkie gatunki drzew, krzewinek, turzyc i rosiczek.

www.zieleniec.pl

Kłodzko (13km)
Kłodzko (13km)

Historyczna stolica i największe miasto Ziemi Kłodzkiej. Można tam zwiedzać m.in. Podziemną Trasę Turystyczną, Kościół Wniebozięcia NMP, Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Znajduję się tam dobrze zachowana i duża Twierdza Kłodzka, która odegrała ważną rolę w czasie obrony śląska w wojnie francusko-pruskiej.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (40km)
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (40km)

Jest to największa z sudeckich jaskiń. Jej korytarze i sale mają długość ok. 2,5km. Odkryta w 1966r. otrzymała nazwę od znalezionych wtedy wielu kości zwierząt z epoki lodowcowej, głównie niedźwiedzia jaskiniowego. Jaskinia posiada bardzo bogatą szatę naciekową - występuje tu większość znanych form kalcytowych, w tym kaskady wysokie do 40m. W sezonie letnim wymagana jest rezerwacja wejścia.

www.jasknianiedzwiedzia.pl

Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie (28km)
Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie (28km)

Obecna w kopalni podziemna kolejka, jest pierwszą tego typu atrakcją w Polsce, a czwartą w Europie. Niegdyś służyła do przewozu górników, dzisiaj mogą z niej skorzystać turyści. Muzeum Węgla Kamiennego prezentuje ekspozycje o dziejach noworudzkiego górnictwa (minerały i skamieniałości, narzędzia i sprzęt ochronny, mundury, modele urządzeń) w tym zachowaną orginalną dyspozytornie kopalni. Na powierzchni znajdowały się także szyb z wieża wyciągową i urządzeniami wentylacyjnymi.

kopalnia-muzeum.pl

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju (11,6km)
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju (11,6km)

Młyn papierniczy w Dusznikach to zabytech techniki. Obiekt posiada duża wartość historyczną w skali Polski i jest jednocześnie ciekawa atrakcją turystyczną. Młyn uzyskał status pomnika historii. Muzuem udostępnia zwiedzającym ekspozycje poświęcone historii papieru, jego roli w rozwoju cywilizacji oraz zastosowaniu w codziennym życiu.

www.muzeumpapiernictwa.pl

Minieuroland w Kłodzku (11,7km)
Minieuroland w Kłodzku (11,7km)

Park miniatur "Minieuroland" to popularna atrakcja turystyczna znajdująca się w Kłodzku. Stworzony z wielką dbałością, kompleks rekreacyjny w szybki czasie wpisał się w top 10 atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej. Miejsce oferuje szeroki wachlarz atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kilometry alejek, bujna roślinność w arboretum oraz niezliczona ilość ławek sprawiają, że jest to idealne miejsce do odpoczynku.

www.minieuroland.pl

Wieża widokowa na Włodzickiej Górze (36,2km)
Wieża widokowa na Włodzickiej Górze (36,2km)

Wieża widokowa na Włodzickiej Górze - zbudowana w 1927r. na najwyższym szczycie Wzgórz Włodzickich, w pobliżu Świerk Dolnych. Pierwotnie była to budowla w postaci smukłej, kwadratowej wieży wysokiej na 14,6m z tarasem widokowym nakrytym namiotowym daszkiem. 

Wodospad Wilczki (36km)
Wodospad Wilczki (36km)

Znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 570 m n.p.m. w obrębie obszaru Natura 2000. Założony w 1958 roku na powierzchni 2,75ha rezerwat obejmuje teren wokół wodospadu, kotła i przełomu Wilczki. Wysokość wodospadu wynosi 22m. Jest to drugi co do wielkości wodospad w polskich Sudetach. 

Śnieżnik (62,7km)
Śnieżnik (62,7km)

Śnieżnik (1425 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika oraz w polskich Sudetach Wschodnich. Ze względu na znaczną różnicę wysokości pomiędzy Śnieżnikiem a okolicznymi szczytami wyrasta znacząco ponad otaczające szczyty. Ze Śnieżnika uchodzą liczne źródła rzek - na stronę polską spływaja potoki Czarnej, Wilczki, Kleśnicy czy Kamienicy.

www.snieznik.com

Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu (63,9km)
Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu (63,9km)

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Julia. Zakończona w 2014 roku rewitalizacja największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski.

www.starakopalnia.pl

Rezerwacja
Zarezerwuj pokój online lub telefonicznie:
REZERWUJ
pokoj 1
Kontakt i dojazd
602 647 448
kontakt@parkowa3.pl
Recepcja czynna od 10 do 19